KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7405101
*
nr 740 5101
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), -89, motivets mått: 18 x 28
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 19:07:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/2 16:39:49
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57
*
Lennart Glemme
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
nr 740 5101
Lennart Glemme
(f. 1927), Sverige
Etsning, Lennart Glemme (f. 1927), -89, motivets mått: 18 x 28
Lennart Glemme, svensk målare född i Göteborg 1927.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/2 16:39:49 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik lennart glemme svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57